Jak dekorować sypialnię, żeby była przytulna?

Sypialnia jest najbardziej „naszym” pokojem w całym domu, dlatego tutaj nie musimy robić niczego na pokaz – to miejsce ma być przyjemne przede wszystkim dla nas, a przebywanie w nim ma nam dawać relaks oraz komfort – to, co najważniejsze, żeby odpocząć po trudach całego dnia. Aby to osiągnąć, warto zastosować kilka prostych sztuczek.

Stwórz kolekcję ulubionych obrazów

Najlepszą i zawsze uniwersalną ozdobą domu są eleganckie obrazy. Można stworzyć całą kolekcję złożoną z niedużych ramek, w których będą znajdowały się zdjęcia naszych najbliższych. Innym wariantem jest stworzenie podobnej kolekcji, również z niewielkich obrazków, które złożą się na jedną kompozycję tematyczną. Jeśli jednak rozmiary naszej sypialni pozwalają na to, warto skorzystać z obrazów oferowanych przez sklepy internetowe, jak Decorami. Tego typu obrazy do sypialni najlepiej będą prezentować się u wezgłowia łóżka.

Kompozycja obrazów Na plaży ze snów

Kompozycja z 4 mniejszych obrazków również dobrze sprawdzić się w sypialni

 

Obraz Mgła nad jeziorem

Pejzaż z kojącym widokiem do dobra dekoracja do sypialni

Wrażenie głębi i przestronności w sypialni uzyskamy za sprawą fototapet przestrzennych i 3D. W zależności od osobistych preferencji, dla stworzenia przytulnej i ciepłej atmosfery, możemy sięgnąć po fototapetę imitującą fakturę drewna, naturalnego kamienia, ale także tapetę z sielskim pejzażem. Ich atutem jest nie tylko świetny wygląd, ale także aspekt praktyczny, pozwalający na ukrycie drobnych nierówności ściany.

Fototapeta Przekrój pnia drzewa

Fototapeta z motywem przekroju drzewa

Fototapeta Skalista plaża

Fototapeta z nostalgicznym krajobrazem

Fototapeta White spiral stairs

Fototapeta z przestrzennym motywem dobra do niewielkiej sypialni

Bez zasłon ani rusz!

Uniwersalnym dodatkiem do sypialni są zasłony – najlepiej te kolorowe, w kwiatowe i roślinne wzory. Zasłony sprawdzają się dobrze szczególnie w sypialni, ponieważ nadają pomieszczeniu wrażenia przytulności, a jednocześnie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Desenie sprzyjające budowaniu ciepłej atmosfery w sypialni to przede wszystkim motywy roślinne – zasłony w duże wyraźne kwiaty stokrotek, kwitnącej wiśni, hortensji, ale także printy w drobną łączkę. Również nowoczesne firany zachwycają feerią barw! Szczególnie modnie prezentują się tkaniny we wzór kolorowych piórek.

Zasłona Bouquest of Daisies

Zasłona z pojedynczymi dużymi kwiatami – tutaj stokrotki

Firana Subtle Feathers

Firanka z motywem piór

Światło w sypialni. Jakie być powinno?

Żeby nasze ciało i umysł mogły należycie odpocząć, zadbajmy o to, aby światło w sypialni było dyskretne i rozproszone. Do tego celu doskonale sprawdzają się przede wszystkim lampki nocne, personalizowane, wyglądające niczym barwna fototapeta. Do zbudowania przytulnej atmosfery dobrze sprawdzą się słodkie akcenty kolorystyczne – fuksja czy pudrowy róż. Dzięki oferowanym m.in. przez Decorami  fotolampom można stworzyć naprawdę niesamowite kompozycje. Dodatkowym źródłem subtelnego światła w sypialni może być też dekoracyjne oświetlenie typu cotton ball lights, składające się z uroczych świecących kuleczek otulonych sznurkiem.

Lampka nocna Imagine

Lampka nocna idealna do sypialni

 

Lampka nocna Elegancja

Lampka nocna w modny wzór

A jeśli chcesz oddzielić w sypialni kącik do przebierania lub wydzielić część sypialną w większym pomieszczeniu, najlepszym rozwiązaniem będzie parawan pokojowy!

Parawan 5-częściowy - Ptasi śpiew II

Parawan 5-częściowy – Ptasi śpiew II

Jeśli właśnie urządzasz sypialnię, polecamy artykuł na blogu Decorami: Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 9 – Sypialnia ze snów

Kategorie: Mieszkanie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *