Łazienka w nieoczywistym stylu

Niektóre łazienki, w jakich mamy okazję bywać, zaskakują nas swoja kompozycją oraz zastosowanymi meblami czy dodatkami. Tak samo jest w przypadku dzisiejszych propozycji i efektów, jakie można uzyskać dzięki dostępności wielu różnych materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych. Najmodniejsze są dzisiaj wielkie łazienki, w których centralnej części posadowiona jest wanna. Meble łazienkowe odgrywają w nich drugoplanową rolę- najważniejsza jest przestrzeń oraz dobre samopoczucie osoby korzystającej z niej. Tutaj doskonale sprawdzą się nieoczywiste dekoracje.

Murale dobre na wszystko

Chyba najmniej oczywistym elementem w nowoczesnej łazience byłby mural – dopasowany do naszych oczekiwań, który zwiększałby nasze doznania oraz przyjemność z korzystania z kąpieli po ciężkim dniu. Może zajmować centralną część łazienki lub ścianę, która nie będzie zagospodarowana w żaden inny sposób.

 Fototapeta XXL - Złota osobliwość II

Fototapeta XXL – Złota osobliwość II

Fototapeta do łazienki Relaks Zen

Ciekawy wzór tapety do łazienki – piaskowy mural

Minimalistyczne akcenty w nowoczesnej łazience

Kierując się tegorocznymi trendami wnętrzarskimi, można również zrezygnować z tradycyjnych wykończeń płytkami ceramicznymi na rzecz surowego betonu na ścianie – prawdziwego hitu nowoczesnych aranżacji. W osiągnięciu tego nietuzinkowego efektu pomogą praktyczne fototapety do łazienki imitujące beton. Elegancka półmatowa powłoka i wodoodporny nadruk sprawdzą się także w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

Tapeta imitująca beton idealna do łazienki

Fototapeta imitująca beton to efektowne i ekonomiczne rozwiązanie

Tapeta imitująca cegłę idealna do łazienki

Fototapeta imitująca cegłę w stylu retro

Ciekawą opcją do wykończenia łazienki są również fototapety z pejzażami. Decydując się na minimalistyczną dekorację w łazience, warto pamiętać, że beton betonowi nierówny – w zależności od koncepcji możemy zdecydować się na wzór równych prostokątnych bloków w modnym szarym kolorze lub pionowe pasy pełne chropowatej intrygującej faktury. W minimalistycznych łazienkach świetnie sprawdzą się również tapety imitujące kamień lub fototapety z wzorem cegły. W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszy się biały drobny kamień, ułożony w regularny sposób, doskonale imitujący naturalny surowiec.

Tapeta z pejzażem lasu do łazienki

Fototapeta z niebanalnym krajobrazem

Fototapeta imitująca kamień Rzymska Droga

Fototapeta imitująca kamień

Drobne dodatki dają najwięcej

Warto również zastosować nietypowe, niecodzienne elementy, takie jak lampy z ciekawymi nadrukami, czyli fotolampy, które podobnie jak fototapety, można kupić np. w sklepie internetowym Decorami  Można również samodzielnie wykonać aranżacje z wikliny i przewiesić przez centralne części łazienki czy postawić ogromne wazony z kwiatami lub z suszonymi kompozycjami. Możemy również zastosować elementy zaskoczenia – rodzaj pomostu wykonanego z drewnianych palet, stylizowanego na taki, jaki możemy znaleźć nad jeziorem w środku lata.

Więcej na temat urządzania łazienki znajdziesz na blogu Decorami w tekście: Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 7 – Łazienka doskonała

Kategorie: Łazienka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *