Pokój, w którym ma mieszkać nasze dziecko, powinien zawsze być jasny i pełny kolorów. Nie muszą być one agresywne, powinniśmy raczej łączyć jasne, przestronne przestrzenie z kolorowymi deseniami. Najważniejsze jednak jest to, aby na przyjście dziecka być gotowym.

Po pierwsze: wygoda i bezpieczeństwo – wyposażenie pod kontrolą

Bezpieczeństwo jest sprawą, która nie powinna być przesłonięta przez nic innego – ani przez atrakcyjną cenę ani estetykę przedmiotu. Oto kwestie, o których podczas urządzania dziecięcego pokoju nie powinien zapomnień żaden ze świeżo upieczonych rodziców:

  • Podstawowe wyposażenie

Musimy pamiętać o zakupieniu wszystkich niezbędnych mebli, w tym oczywiście łóżeczka, może być przewijak, a nawet kołyska – wszystko to można dzisiaj skomponować, aby istniała między poszczególnymi elementami jednorodność;

  • Niezbędne akcesoria

Koniecznie należy zadbać również o odpowiednią wyprawkę dla naszego dziecka, aby mieć pewność, że kiedy przyjdzie na świat, wszystko będzie gotowe;

  • Bezpieczny certyfikowany sprzęt

Pamiętaj, aby zawsze wybierać jedynie atestowane meble oraz ubrania – ochroni to dziecko przed ewentualnymi kłopotami zdrowotnymi.

Po drugie: estetyka – najładniejsze tapety dla dzieci

To są jednak podstawy, dla przyszłych mam równie ważna jest odpowiednia oprawa estetyczna pokoiku, w którym dziecko będzie mieszkać. Oto kilka przedmiotów, których w pokoju dziecka nie może zabraknąć:

  • Tapeta z delikatnymi, wesołymi, dziecięcymi motywami – zaprojektowana przez specjalistów z zachowaniem najwyższych standardów i z troską o detale, wiele ciekawych wzorów tapet do pokoju dziecięcego znajdziecie w sklepach internetowych takich jak Decorami;

  • Zasłony do pokoju dziecięcego i lambrekiny z dziecięcymi wzorami, które można dopasować do tapety – warto jednak trzymać się zasady „co za dużo, to niezdrowo” i zastosować albo tapetę i jednolite zasłonki, albo kolorowe zasłonki i raczej jednolite ściany;

Alternatywą dla kolorowych zasłon mogą być wesołe firany do pokoju dziecinnego.

Fototapeta - Słonie

Fototapeta – Słonie w jasnych, pastelowych kolorach idealnie pasuje do pokoju małego dziecka

Fototapeta Miasto wśród chmur

Fototapeta Miasto wśród chmur dobra także dla starszego dziecka

Firana Orient Clouds

Delikatna firana z niebieskimi chmurkami

Lambreking w dinozaury

Lambrekin w dinozaury w wesołe dinozaury

Zasłona Kredki

Zasłona w kolorowe kredki rozweseli pokój dziecka

Po trzecie: właściwe oświetlenie – lampy przeznaczone dla najmłodszych

Z myślą o dzieciach producenci oświetlenia przygotowali przyciągające wzrok bajkowe lampy. Duża dostępność wzorów i kolorów sprawi, że każdy rodzic znajdzie tu coś wyjątkowego.

Przy zakupie warto pamiętać, że lampa nocna do pokoju dziecka powinna być dostosowana do jego wieku i potrzeb. Maluchom, które są niesamodzielne w zupełności wystarczą lampki nocne, dające ciepłe rozproszone światło. Tego typu oświetlenie jest nie do zastąpienia w czasie nieprzewidzianych nocnych pobudek i kłopotów z zasypianiem. W przypadku dzieci w wieku szkolnym nie można już obyć się bez lampy stołowej dającej dobre kierunkowe światło, która sprawdzi się w czasie odrabiania lekcji, czytania książek i prac plastycznych.

Lampa stołowa Litery

Lampa stołowa w litery to dobra dekoracja do pokoju starszego dziecka

Lampka nocna Marine

Lampka nocna w marynistyczne wzory idealna dla małego marynarza

Po czwarte: detale decydujące o charakterze całości

Dla zwiększenia wrażenia ukojenia i przytulności, można zawiesić pozytywkę wygrywającą słodkie melodie oraz zaopatrzyć się w ochraniacz na łóżeczko w motyw słodkich sówek lub geometryczny wzór. Warto powtórzyć go na zasłonach i poszewkach na poduszki z wzorami do pokoju dziecięcego, a wtedy całość nabierze jedynego w swoim rodzaju charakteru. 

Pufy dla dzieci znajdziesz w Decorami.pl

Nie zapomnijmy także o obrazach dla dzieci, które będą dopełnieniem dziecięcego wnętrza. Doskonałym pomysłem do pokoju dziecka jest także prawan dekoracyjny, który przyda się także do wydzielenia dziecięcego kącika w salonie.

Obraz Kolorowe Miasto

Obraz Kolorowe Miasto

Parawan Bajkowe Dinozaury

Parawan Bajkowe Dinozaury

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *