W jaki sposób stosować dekoracje, aby efekt końcowy zachwycał?

Podjęcie decyzji o wybraniu konkretnych dekoracji do swojego domu nie daje jeszcze gwarancji, że będą one doskonale się prezentowały. Nawet powieszenie zwykłego obrazu będzie wymagało minimum wiedzy o tym, jak powinno się dekoracje ścienne aplikować i montować na ścianie.

Przyjrzyjmy się temu, co widzimy

Zawsze najważniejszy jest w pierwszej kolejności plan, a więc to, jak pozostaną ustawione meble – jest to o tyle ważne, że w zasadzie od tego zależy cała zaplanowana przez nas aranżacja. Również ściana musi być odpowiednio przygotowana pod różnego rodzaju dekoracje.

Stopniujemy odcienie

W przypadku wnętrz urządzonych w dwóch dominujących odcieniach, bardzo ważna jest gradacja kolorów. Na przykład, salon utrzymany w odcieniu bieli i pudrowego różu może zyskać na wyrazistości, gdy sięgniemy po ton ciemniejszy, jednak o dużo większym nasyceniu, czyli fuksję. Intensywny róż powinien pojawić się tylko w kilku niedużych dodatkach – bukiecie kwiatów w wazonie czy poszewce na poduszkę.

Wieszamy obraz – tylko jaki?

Obrazy drukowane na płótnie lub ręcznie malowane, na przykład te pochodzące ze sklepów internetowych, jak Decorami, składające się w większości z kilku elementów jednocześnie, będą potrzebowały sporej przestrzeni – najlepsza będzie gładka, duża ściana, na której obraz będzie się prezentował w całej okazałości Ważny jest również aby kolor, jaki mamy na ścianach „nie gryzł” się z kolorystyką obrazu, a także to, aby żaden mebel nie przysłaniał żadnego fragmentu dzieła, ponieważ całość straci efekt. W tym sezonie szalenie modne są nowoczesne obrazy ręcznie malowane na płótnie. Ich zaletą są całkowicie wykończone brzegi, co sprawia, że dekoracje te nie wymagają dodatkowej oprawy – są gotowe do powieszenia na ścianie.

Obrazy ręcznie malowane od Decorami.pl ozdobią stylowe wnętrze

Obrazy ręcznie malowane od Decorami.pl ozdobią stylowe wnętrze

Całkowicie odmienić przestrzeń potrafią też obrazy na szkle akrylowym, zachwycające feerią barw i perfekcyjnym odwzorowaniem linii. Plastyczna forma otwierająca nieznane dotąd obszary rzeczywistości pobudza fantazję i wzbogaca przestrzeń, a trwałość nadruku i jego wodoodporność czyni taki obraz doskonałą dekoracją do kuchni czy łazienki.

Obrazy na szkle akrylowym od Decorami.pl trwałe i odporne nadają się do "trudnych" wnętrz jak łazienka czy kuchnia

Obrazy na szkle akrylowym od Decorami.pl trwałe i odporne nadają się do „trudnych” wnętrz jak łazienka czy kuchnia

 

Czas na tapetę!

Dzisiaj tapeta niekoniecznie musi znajdować się na wszystkich ścianach w mieszkaniu. Monotonia zdecydowanie nie jest symbolem naszych czasów, także w dziedzinie aranżacji wnętrz. Szczególnie wielkoformatowe tapety i fototapety XXL, pochodzące z kolekcji sklepu Decorami najlepiej sprawdzą się na jednej ze ścian lub tylko jej fragmencie. Doskonale wydobędą poszczególne strefy pomieszczenia lub podkreślą jedno ważne miejsce, na przykład kącik kawiarniany. Mogą stanowić zarówno uzupełnienie kolorystyczne całego założenia lub też – nieco na przekór – stać w opozycji do niego.

Wielkoformatowe tapety od Decorami.pl - mural imitujący nowoczesne arcydzieło

Wielkoformatowe tapety od Decorami.pl – mural imitujący nowoczesne arcydzieło

Fototapety XXL od Decorami.pl - minimalistyczna mapa świata

Fototapety XXL od Decorami.pl – minimalistyczna mapa świata

Instalujemy oświetlenie

Wielu z nas zapomina o tym, jak istotne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Atrakcyjna lampa z dobrze dobranym do wnętrza wzorem na abażurze potrafi całkowicie odmienić przestrzeń. Wśród nowoczesnych lamp warto wyróżnić tzw. fotolampy, które dzięki ogromnemu wyborowi gotowych wzorów oraz możliwości zamówienia abażuru z indywidualnym projektem, dają naprawdę duże możliwości aranżacyjne. Wśród hitów sezonu królują lampy z drukowanymi abażurami. Ich lekka forma i staranne wzornictwo wprowadzają do mieszkania bogactwo kolorów, przełamując nudną sztampę.

Oddzielamy, ukrywamy, ozdabiamy

Zasłaniają to, co chcemy zakryć, intrygują i ozdabiają dzięki pięknym wzorom, pozwalają też oddzielić przestrzenie czy strefy o odmiennej funkcjonalności. Parawany, bo o nich mowa, wracają do łask. Łącząc w sobie funkcje dekoracyjne i praktyczne, idealnie sprawdzą się jako element oddzielający toaletkę czy garderobę w sypialni, część jadalną czy kuchnię od salonu lub część sypialną od części dziennej w mieszkaniu bez ścian działowych lub niewielkiej kawalerce. Parawany nadają się także do biur i przestrzeni usługowych – salonów urody czy sklepów odzieżowych.

Parawany 3 i 5-częściowe od Decorami.pl to dobry pomysł na dekoracyjne i efektowne oddzielnie od siebie przestrzeni o różnym przeznaczeniu

Parawany 3 i 5-częściowe od Decorami.pl to dobry pomysł na dekoracyjne i efektowne oddzielnie od siebie przestrzeni o różnym przeznaczeniu

Na temat doboru dekoracji przeczytasz więcej na blogu Decorami:

Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 15 – Dekoracje i dodatki I

Jak zaprojektować swoje wnętrze od A do Z – Cz 16 – Dekoracje i dodatki II

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *