W czasach współczesnych, w których króluje synkretyzm i odważne łączenie pozornie sprzecznych ze sobą wzorów, nie ma absolutnie żadnych ograniczeń w kwestii urządzania własnego mieszkania. Coraz częściej można również zaobserwować trend łączący styl boho z folkiem oraz arabska mozaiką. Takie mieszkanie jest przede wszystkim bardzo kolorowe, a ponadto doskonale skomponowane pod każdym względem. Z tych właśnie powodów warto mądrze dobierać dodatki – tylko to zagwarantuje nam, że nawet pomieszanie pełne wielu różnych deseni nie zakłóci harmonii oraz całościowego odbioru aranżacji.

Dobieramy fragmenty układanki. Które elementy na pewno będą do siebie pasować?

Choć eklektyzm wciąż jest w modzie, trzeba pamiętać o umiejętnym łączeniu różnych deseni. Wprowadzanie do wnętrza zbyt wielu wzorów jednocześnie stoi w sprzeczności z zasadami harmonii i dobrego smaku. Niepohamowanie w dekoracji mieszkania różnymi wzorami może doprowadzić do nieładu, który będzie męczył wzrok i raził. Aby tego uniknąć, dobrze jest mądrze wybierać elementy dominujące naszej aranżacji. Ciekawe wzorzyste tapety można nabyć w m.in. sklepie internetowym Decorami. Decydując się na wyrazistą dekorację, lepiej trzymać się jednego desenia, który można ewentualnie powtórzyć na innych elementach wnętrza, na przykład w tekstyliach czy na ceramice użytkowej. W przypadku wzorzystej tapety lepiej zdecydować się na umieszczenie jej tylko na jednej ścianie. Zagrać możemy tekże zasłonami, poduszkami dekoracyjnymi czy lampami.

Fototapeta Kolorowe pudełka

Fototapeta Kolorowe pudełka – idealna dekoracja na jedną ścianę

Zasłona Old Time Mosaic

Wzorzyste zasłony w modne geometryczne kształty

Poszewka na poduszkę Old Time Mosaic

Zasłony możemy uzupełnić poduszkami w identycznym wzorze, ale przełamane innymi, już gładkimi w kolorze występującym na deseniach wzorzystych

Lampa stołowa - Kolorowa

Lampa też może być elementem wprowadzającym ciekawy wzór i kolory do pomieszczenia

Obrus - RETRO MOSAIC

Obrus – RETRO MOSAIC w kolorowe, geometryczne kształty ożywi wnętrze

Ci, którzy mają sporo pewności siebie i odwagi, mogą pokusić się o zastosowanie kilku różnych tapet na jednej przestrzeni, na przykład w otwartym salonie połączonym z jadalnią. Fototapety imitujące kamień lub beton będą na przykład dobrze wyglądać w towarzystwie tapety z mozaiką w stonowanych barwach. Niepowtarzalny efekt murowany.

Fototapeta Strary Beton

Tapetę imitującą beton można połączyć z innym wzorem

Fototapeta Mozaika Różnorodności

Na przykład z mozaiką utrzymaną w stonowanych barwach

Ciekawe rezultaty dadzą odpowiednio dobrane tekstylia, zarówno te wzorzyste, np. zasłony z motywami roślinnymi lub po prostu zasłony z geometrycznymi kształtami 3D. Barwny kolaż, choć prezentuje się wyraziście, wcale nie jest jednak tak prosty do skomponowania jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Warto wypróbować więc wielu zestawień, aby wybrać ten najładniejszy. Wprawa też przychodzi z czasem.

Zasłona Floral Turquoise II

Zasłona w kolorowe wzory z motywem kwiatowym

Zasłona Mosaic

Zasłona z mozaiką z geometrycznych elementów w bogatej kolorystyce

Jeszcze więcej kolorów i deseni

W takich przypadkach doskonale sprawdzą się również obrazy drukowane na płótnie – jeśli któraś ze ścian na przykład dla równowagi pozostanie niepomalowana czy zwyczajnie – gładka. Kolejnym elementem, który można dopasować funkcjonalnie do każdego pomieszczenia, a których design jest jedynym w swoim rodzaju to fotolampy, bo o nich mowa, dzięki bogactwie motywów, dobrze wpasują się w praktycznie każde wnętrze, nie tylko w to nowoczesne, ale i klasyczne. Dopełniem wnętrza i meblem funcjonalnym może być prawan pokojowy, który ma tę zaletę, że zawsze można go złożyć i przenieść w inne miejsce.

Parawan 5-częściowy - Kolorowa mozaika I

Parawan 5-częściowy – Kolorowa mozaika posłuży do wydzielenia stref i ożywi wnętrze kolorowym wzorem

 

Kategorie: Mieszkanie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *